Dünyaya gözünü yetim olarak açtı

İSRAİL’in Gazze’ye düzenlediği saldırıların yol açtığı insanlık dramlarından biri de geçen cumartesi gecesi yaşandı. Birçok aile gibi Gazze’nin kuzeyindeki evlerini terk edip güneydeki Refah kentine sığınan Cuda ailesinin kaldığı bina bombalandı. Yerle bir olan evin enkazından Sabrin Cuda isimli 30 haftalık hamile kadın ağır yaralı olarak çıkarıldı. Cuda’nın bebeği son anda sezaryenle kurtarıldı. Kadın hayatını kaybetti. Annesinin ismi verilen talihsiz bebek, aynı saldırıda babası ve 4 yaşındaki ablasını da yitirdi.

SON ANDA KURTARILDI:Sabrin doktorların kalp masajı ve suni teneffüsü ile hayata tutundu.

DURUMU HÂLÂ KRİTİK: Doktorların “Hâlâ risk altında” dediği Sabrin’i babaannesi büyütecek. 

200 günde yaklaşık 35 bin Filistinli öldü

İSRAİL’in Gazze’ye yönelik 7 Ekim’de başlayan saldırıları bugün 200’üncü gününe girdi.  Saldırılarda en az 14 bin 685’i çocuk olmak üzere 34 bin 151 Filistinli öldü. Yaralı sayısı da 77 bini aştı. Hâlâ enkazların altında çok sayıda cansız beden olduğu belirtiliyor.

İsrail ordusu bu istifayla sarsıldı

İSRAİL askeri istihbarat şefi Aharon Haliva, Hamas’ın 7 Ekim’de düzenlediği saldırılar nedeniyle istifa etti. İsrail ordusunda 38 yıldır görev yapan Haliva, istifa dilekçesinde “Komutam altındaki İstihbarat Başkanlığı, bize teslim edilen görevin hakkını verememiştir. Acısı sonsuza dek benimle olacak” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir